Ziraat Bankası İle HGS Yükleme

Ziraat Bankası İle HGS Yükleme Otoyol geçişlerinde kullanığımız HGS kartlarına bakiye yükleme yetkisi, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından PTT kurumuna verilmiştir. PTT ise özel ve devlet bankalarıyla anlaşma yaparak HGS etiketi satış ve bakiye yükleme ağını genişletti. Bu kapsamda HGS kartı satışı ve yüklemesi icra eden bankalar arasında Ziraat Bankası da yer alıyor. Diğer bankalardan farklı olarak Ziraat Bankası ile HGS yükleme işlemi bakiye azaldığında yapılmamaktadır. HGS kartı satışı sırasında meydana getirilen anlaşmaya bakılırsa otomatik ödeme yönergeıyla yükleme yapılmaktadır. Özet olarak Ziraat Bankası vesilesiyle HGS yükleme işlemi sadece otomatik ödeme talimatıyla yapılmaktadır. Bankalar HGS etiketini bir hesapla birleştirmekteler. Söz mevzusu hesaba kullanıcının kredi kartı yada farklı bir hesabıyla otomatik ödeme talimatı verilerek bakiye eklenmektedir.

Ziraat Bankası tarafınca HGS kartı alanlar için yükleme işlemlerinde şu hususlara dikkat edilmektedir. Bakiyenizin belirli bir sınırın altında kalmaması için PTT tarafınca alt limit uygulaması getirilmiştir. Bakiyeniz alt limite indirilmiş olduğu vakit banka hesabınızdan otomatikman yükleme yapılmaktadır. Bununla beraber sürücüler HGS para yükleme işlemi için PTT’nin belirlemiş olduğu limitin üzerinde bir meblağ belirleyebilir. Ek olarak belirli günlerde yükleme yapılması için talimat verebilirsiniz. Ziraat Bankası’yla yapılan HGS bakiyesi yükleme işlemleri, sürücüler tarafından belirlenen tarih yada asgari sınıra indirilmiş olduğu vakit gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde sürücüler yetersiz bakiye durumuyla karşılaşmadan aylık olarak kullanacakları tutara göre yönerge verebilirler.

HGS anlaşmalı bankalar hangileri diye merak edenler için bu işlemin en rahat yapıldığı bankanın Finansbank bulunduğunu hatırlatmak isteriz. İster web bankacılığı ister en yakın HGS anlaşmalı Finansbank şubesine giderek kendinize HGS kart elde edebilirsiniz. Tüm Finansbank şubelerinden HGS kartı herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bu ücretsiz kart temini sonrası, yüklemelerinizi otomatik olarak Finansbank kredi kartı veya banka kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Eğer şube üzerinden HGS kart almak istiyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey kimlik ile araç ruhsatınızı yanınızda alarak müsait banka gişesinden HGS kart istemek. Kartı aldıktan sonrasında içine minimum ne kadar para geçirmek istediğiniz de yine sizin tarafınızdan belirleniyor. Bunun için Finansbank sizlere herhangi bir HGS yükleme miktarı dayatamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir